2) Vyfoťte se a udělejte se krásní

Představte si, že dnes je váš den D. Je něčím výjimečný, speciální jedinečný. Já ho měla a celkově společnost uznává jeden takový den. A tím je svatba. Nebo také promoce, křtiny, maturita a podobně společensky uznávané svátky.

Tento den, vždy něco začínám nebo uzavírá je jedinečný, dnes se „to“ rozhodne.

Od teď už bude všechno jinak, dnes změním příjmení, připíšu si titul, pokřtím dítě a tak dále.

Tento den je slavnostní, chcete, aby byl co nejkrásnější. Chcete, aby jste si ho pamatovali a měli na něj krásné vzpomínky.

Takže si představte, že dnes je váš den D.

 

VÁŠ DEN KRÁSY

Co uděláte po probuzení? Dáte si snídani, místo rohlíku v poklusu v autě?

Nalíčíte se u zrcadla?

Pustíte si k oblékání vaši oblíbenou hudbu?

Vyberete si nějaké obzvláště pěkné, vaše oblíbené oblečení a vyleštíte si boty

Vezmete si „ slavnostní“ kabelku?

Použijete parfém, který si šetříte jen na speciální příležitosti, nebo zajdete ke kadeřníkovi….?

 

DOPLŇTE SI SAMI

Vezměte papír a konkrétně napište to, co by jste v den „D“ udělali a jak.

….

Představte si to.

Jak se cítíte?

Jak si připadáte nalíčení, voňaví a pěkně upravení?

Je vám dobře?

Tuším, že odpověď je ANO!

 

Jak vypadal můj den „D“? (pro inspiraci)

 

Vstanu o chvíli dřív a „zapluju“ do koupelny, dám si sprchu a lehce se nalíčím. Obleču si sukni, kterou normálně nenosím a rozpustím si vlasy, které bývají utažené v culíku. Uvařím si kávu a čaj z čerstvé meduňky, která mi roste pod oknem. S medem. Dám si vločky s ořechy a rozinkami s mlékem. Pustím si moji oblíbenou kapelu Leebanda a zpívám si text jejich písně Slunce v uších, ve vlasech i v naději... Než se vzbudí syn, vezmu pastelky a papír a něco si nakreslím. Třeba kytičku, nebo andílka.

Pak už vstane malej a půjdeme ven. Třeba jezdit na koníky, které tak miluje. Poté se stavíme se na obědě, nevařím. Po návratu domů si odpočineme „ po o“ chvíli v posteli. Až přijde manžel, půjdeme na kolo. Počasí je krásné a svítí sluníčko a v hospodě u parku si dáme pivo. Večer čteme pohádky, hrajeme si na princeznu a rytířem chytáme draky a tak. Večer, až dítě usne, bude ve znamení romantiky: svíčky, šampus a pak už to znáte. To je můj den D. Jaký je ten váš?

Představa je hezká věc, ale jde o REALITU!!

TAKŽE SI milí zlatí vezměte svůj papír a teď to všechno udělejte. Vyberte si den, který bude jen váš  a udělejte něco pro sebe. Nemusíte utrácet tisíce za nové šaty, boty, účes atd. Podívejte se do své koupelny a vaší skříně. Poklady se jistě objeví a bude vás to stát jen pár minut.

 

Až budete krásní, respektive si tak budete alespoň chvíli připadat, vezměte foťák, nebo váš telefon, poproste vašeho partnera, nebo si udělejte „selfiečko“ a VYFOŤTE SE!!

Třeba s vaší oblíbenou květinou, nebo a vaší zahrádce, nebo s vaším talismanem, nebo na vaší nové krásné sedačce v obýváku, nebo, nebo….

Věřte nebo ne, právě teď když píšu o focení, můj tříletý syn, který neustále objevuje svět, si půjčil můj mobil a hádejte, co dělá?

FOTÍ!!

Všechno kolem sebe: svačinu, nohy, dinosaura, záchod…

Krásné spojení, je úžasně naladěn. Děkuji!

Nemusíte chodit, za profesionálním fotografem do ateliéru, ale pokud chcete, můžete. Profesionální přístup a zkušenosti vám jistě pomohou.

Udělejte si více fotek a vyberte si tu nejhezčí, kde si připadáte krásní. Pokud si tak stále nedokážete připadat, tak si nic nevyčítejte a vyberte tu, kde aspoň neste tak, příšerní.

Fotku vytiskněte a dejte si ji do pěkného rámečku na pracovní stůl, nebo na lednici, kde ji budete mít na očích každý den.

Pokud jste připraveni, dopište tam fixou větu:

Jsem krásná

Sluší mi to

Je mi fajn, nebo dokonce: Mám se ráda!

 

Nechám to na vás!

Vážně to zkuste a buďte k sobě upřímní. Já kdysi nalepovala svoji hlavu k obrázkům modelek. Jak jsem jim záviděla ty krásné dlouhé nohy a velká prsa a malý zadek.

A já ho neměla a nedokázala přijmout, že jsem jiná, ale taky krásná!

Že jsem jedinečná!

A při každém pohledu na tuto „falešnou“ fotku mně čekala falešná radost.

Vůbec mě to netěšilo, protože jsem věděla, že to není moje tělo. Věděla jsem, že „švindluju“ a naopak jsem se bičovala slovy:

 

Ty nikdy taková nebudeš. To je hrozný, kéž bys měla takový tělo.

A pořád jsem si ubližovala a bolelo to.

 

KOLIK UTRPENÍ SI DĚLÁME A NEPŘIJÍMÁME SAMI SEBE. JAKÁ ŠKODA.

Teď už víte jak na to.

Přestaňte se bičovat a nadávat si.

Už dost!! Už nemusíte pykat ani trpět, ani se zažírat, nebo sžírat úzkostí.

 

Je to vaše volba!!!

Raději se usmějte ….. a sýýýýr, vyletí ptáček.